رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: توسعه پایدار درگرو استفاده از انرژی های تجدید پذیر/ بهترین راه برای حفظ اکوسیستم استفاده از انرژی های تجدید پذی
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: توسعه پایدار درگرو استفاده از انرژی های تجدید پذیر/ بهترین راه برای حفظ اکوسیستم استفاده از انرژی های تجدید پذی

  • admin
  • ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ ۱۱:۵۸:۳۷
  • ۷۴۷

دکتر کلانتری گفت: بهترین راه برای حفظ اکوسیستم طبیعی و جلوگیری از معضلات موجود استفاده از همین انرژی های تجدید پذیر استدکتر کلانتری گفت: بهترین راه برای حفظ اکوسیستم طبیعی و جلوگیری از معضلات موجود استفاده از همین انرژی های تجدید پذیر است، متاسفانه تصمیم گیری های جزیره ای مهم ترین اشکال در سیستم های اجرایی ماست و چنانچه بخواهیم به توسعه پایدار در این زمینه دست یابیم باید همه برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر تلاش کنیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا): عیسی کلانتری در پنجمین کنفرانس انرژی بادی ایران گفت: واقعیت این است که ما به هر منبع تجدید پذیری که روی آوردیم آن را تجدید ناپذیر کردیم، ولی فکر می کنم به باد و خورشید زورمان نرسید. آب و خاک و پوشش گیاهی را به همین شکل از بین بردیم، با همین روال رتبه اول در فرسایش خاک، رتبه اول در مصرف زیاد آب را داریم، اما جزو کشورهایی هستیم که رتبه های آخر در استفاده از انرژی های تجدید پذیر را داریم. 
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ۲۰ درصد آلودگی هوا مربوط به نیروگاه هایی است که از مازوت استفاده می کنند، گفت: شاید در گذشته استفاده از انرژی های تجدیدپذیر گران تمام می شدند اما با تکنولوژی های جدید با هزینه ۳ الی ۴ سنت هر کیلووات ساعت برق را می توان تولید کرد که لازم است دولت در این زمینه به بخش خصوصی کمک کند. 
دکتر کلانتری با اشاره به اینکه منابع مورد استفاده کنونی ما تنها برای استفاده ما نیست و ما موظف به حفظ حقوق نسل های بعد نیز هستیم، گفت: فشار بر منابع آب و سوخت های فسیلی نتیجه ای جز نابودی این منابع و ایجاد تبعاتی همچون آلودگی های زیست محیطی و مشکلاتی همچون تولید ریزگردها را به همراه نخواهد داشت.
وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست برای پایش برخی مسایل به مراکز تحقیقاتی نیازمند است که خود توانایی این امر را در اختیار ندارند. این در حالی است که بیش از ۸۰ درصد از ظرفیت های تحقیقاتی کشور دست نخورده باقی مانده است.۲۷ آزمایشگاه کاملا مجهز در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بدون استفاده بهینه رها شده اند و این امر برنامه ریزی دستگاههای اجرایی برای استفاده و بهره وری از این امکانات را می طلبد.
معاون رئیس جمهور در پایان به نقش مهم انجمن های علمی در هدایت سیاست گذاران به سمت تصمیم گیری های صحیح اشاره کرد و افزود: ما موظفیم از انجمن های علمی فعالی که در راستای منافع علمی کشور قدم بر می دارند حمایت کنیم.


منبع: www.satba.gov.ir
دیدگاه ها

ارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


اسامی و نام های مشابه هیچ ارتباطی با شرکت فروغ کویر ندارد